בניתם אתר אינטרנט, ועכשיו הדילמה הגדולה היא כיצד לקדם ולפרסם אותו. הרשתות החברתיות, ובמיוחד פייסבוק, פתחו בפני המשווקים הדיגיטליים דלתות וירטואליות, וכעת ישנם אינספור סרטונים הפונים אל הגולשים באמצעות שני חושים חשובים – הראייה והשמיעה. תכני וידיאו כבשו את הרשת ואפשרו למיליוני בעלי אתרים ברחבי העולם להציג את שירותיהם בתוך דקות ספורות, בדיוק באותה הדרך שפרסומות יקרות בטלוויזיה מוכרות מותגים מובילים, ובו בזמן לקדם אורגנית את האתר שלהם.

הרבה יותר פשוט ממה שחשבתם
הפקת סרטון וידאו מקצועי דורשת לא מעט תכנון ויצירתיות, אך בניגוד לעבר, הטכנולוגיות החדשות והמתקדמות זמינות הרבה יותר. העובדה כי קל יותר להפיק סרטונים שבהם אתם פונים ישירות לגולש באמצעות שחקן או מככבים בסרטון בעצמכם, או אפילו משתמשים באנימציה קלילה כדי להעביר את המסר – הפכה את סרטוני הווידיאו למדיית הפרסום והשיווק המועדפת. סרט תדמית המסביר על החברה שלכם יכול להיות חלק מאתר החברה, או לשמש בתור אמצעי פרסום.
 
כאשר הסרטון שלך הופך לוויראלי
בניגוד לקונוטציה הרפואית, סרטון ויראלי הוא הדבר הנפלא ביותר שיכול לקרות לעסק שלכם. סרטון ויראלי המושך גולשים לצפות בו לכל אורכו חוסך לכם הון קטן בעלויות הפרסום. גולשים אלה ממשיכים ומשתפים את החברים שלהם – בזכות סלבס שהופיע בסרטון, חתול המבצע את הבלתי אפשרי (עבור חתולים), סיטואציה ביזארית ומשעשעת כלשהי או אפילו רגעים נוגעים ללב – והמותג שלכם נכנס בדלת האחורית לכל בית בישראל ובעולם.
 
רבים שוכחים מהו הקשר בין יוטיוב לגוגל

דרך נוספת לפרסם את הסרטון שלכם היא באמצעות קידום ממומן על ידי ענקית החיפוש גוגל. החברה, שבבעלותה נמצא אתר הווידיאו הגדול בעולם, מוסיפה את הסרטון שלכם בתחילת סרטון אחר שזכה לפופולאריות עצומה, או אפילו באמצעו. הצופים מקליקים על לינק על מנת לצפות בפרומו של סרט אהוב – וזוכים לראות את הווידיאו שלכם. הדבר דומה במידה מסוימת לפרסומות שראינו בעבר לפני שהחל סרט בקולנוע, אותן פרסומות שאנו מזמזמים עד היום, גם אם ראינו אותם לפני עשור (זוכרים את המנגינה שמלווה את פרסומת השוקו הוותיקה? אז אתם יודעים למה התכוונו).

 
וגם האתר מתקדם
העובדה שאתם נמצאים ברשת השיווק והשיתוף הגדולה של גוגל מסייעת לכם בפן נוסף – הקידום האורגני של האתר. סרטוני תדמית נותנים לכם את היתרון הבא: ככל שאנשים רואים את הסרטון ומגיעים ממנו לאתר שלכם – גוגל יודעים זאת. כאשר המותג שלכם הופך למוכר יותר, יש לכך השפעה מיטיבה על הדירוג שלו בתוצאות החיפוש במנוע של גוגל. אם אתם בעלי מסעדת שף בתל אביב, למשל, ומשכתם גולשים רבים לראות כיצד הכנתם את מנת הדגל שלכם, אתר המסעדה יעלה במעלה תוצאות החיפוש כאשר גולשים יחפשו מסעדה בתל אביב. פרסום חינם, כבר הזכרנו?
 
פרסום אינטראקטיבי המניע לפעולה
מעבר להצגת השירות או המוצר שלכם בדרך האפקטיבית ביותר, אתם מרוויחים עוד בונוס באמצעות סרטון וידיאו. כיום ניתן להוסיף כפתורים הנמצאים על גבי הסרטון עצמו ומובילים לאתר שלכם או לדף יצירת קשר, שבו הגולשים יכולים להקליד את פרטיהם האישיים, בצירוף כתובת המייל, ולקבל ניוזלטר מכם המפנה לאתר. הקשר האינטראקטיבי עם הגולש מעודד הקלקה על הווידיאו בצורה אפקטיבית הרבה יותר מהקלקה על מודעת מילים או על באנר הכולל תמונה סטטית באינטרנט.
לסיכום, סרטון תדמית או סרטון קליל וויראלי יכולים לעשות פלאים לעסק שלכם. השקעה חד פעמית בסרטון שילווה את החברה במשך שנים יכול לחסוך סכום ניכר בעלויות הפרסום בכל שנה. אם תחליטו להפוך את הסרטון לחלק אינטגרלי מהאתר שלכם, לקוחות יוכלו לראות את ההבדל ביניכם לבין המתחרים בתוך מספר דקות – ולבחור בכם.

אודות המחבר

השארת תגובה