טיפים לסרט תדמית מוצלח


אם יש לך עסק קטן או חברה, ואתה מחפש דרך לקדם אותם באמצעות סרט תדמית, אבל מפחד להשקיע הרבה, ולשקוע מהר בים הסרטונים המופצים ברשת, אל פחד.
להלן כמה נקודות שיעזרו לך ליצור סרט שיבלוט מעל אינספור הסרטונים היומרניים המציפים אותנו.
המונח סרט תדמית" אמנם אינו נשמע ממש מושך מבחינת הלקוחות. אבל, באמצעות המרכיבים הנכונים וכמה כלים בסיסיים, כל בית עסק יכול ליצור סרטתדמית מרתק ובאיכות גבוהה, שיסייע בידו לחזק את הקשר עם לקוחות קיימים ולמשוך אליו לקוחות חדשים.

אז איך עושים סרט תדמית משובח?

1.     תחשוב "סיפור".
קח את הצופים שלך למסע. אם אתה באמת חייב לתת לצופים שלך מספרים על אודות החברה שלך, עשה זאת באמצעות סיפור. זכור כי הצופים שלך רוצים בידור, אז אתה מוכרח להפוך את הנושאים היבשים והמשעממים לסיפור מעניין שימשוך בקלות את תשומת לבם. אנימציה וגרפיקה בתנועה, בין השאר, הם שיטות עבודה שיכולות להשיג את המטרה הזאת. אם אתה מעלה סרטון וידיאו ליוטיוב, תחשוב על שילוב של קישורים רלוונטיים בגוף הסרט.  

2.     תכנן את סרט התדמית שלך.
סרט תדמית
מתוכנן היטב יניב תוצאות טובות יותר, תהליך הצילום יהיה חלק יותר, והשחקנים שלך (בין אם אלה שחקנים מקצועיים בתשלום או עובדים של החברה) יהיו נינוחים יותר. תכנן את חלקי הסרט, וודא שהוא כולל הקדמה וסגיר. תצטרך להחליט גם אם סרט התדמית שלך יהיה מצולם על פי תסריט כתוב מראש, או שמא תאפשר לשחקן שלך לדבר באופן חופשי על פי הנחיות כלליות שלך. זכור שאורכו האידיאלי של סרט תדמית הוא פחות מחמש דקות (וככל שהסרט קצר יותר, הרי זה משובח, במידה שאתה באמת יכול להעביר את המסר בזמן כה קצר.)

3.     15 שניות.
חוק ה-15? הוא אכן קיים. בעולם הווידיאו, חשוב מאוד לשנות את הקצב או את התוכן מדי 15 שניות. ואולם, השינוי הזה לא חייב להיות דרסטי, אלא פשוט שינוי שימשוך את תשומת לב הצופה שלך. אתה יכול להעניק לצופה שרואה סרט בן עשר דקות הרגשה שהוא צפה בחמש דקות בלבד, רק על ידי שינוי הקצב. אתה יכול למשל ליצור בתוך הסרט מעין פרקים באמצעות הכנסת נושאים חדשים, שיאפשרו גם הכנסת שינויים במוזיקה או בצבעים. ככל שהסרט יהיה מרתק יותר, תשיג כמובן צפיות רבות יותר.

4.     השתמש בעזרי הפקה, אבל אל תפשוט לשם כך את הרגל
קל מאוד ליצור סרט תדמיתבאיכות גבוהה אם פשוט משתמשים בכמה כלים בסיסיים. לא נדרש במאי הוליוודי או צוות הפקה. די במצלמה טובה ובציוד סאונד בסיסי. איכות קול טובה היא דבר הכרחי כשמדובר בעזרי הפקה, וגם ארגון סט הצילום בצורה הנכונה יכול לתרום תרומה גדולה לאיכות הסרט. לוח לבן פשוט למשל הוא כלי מעולה לסרט מוצר או לסרט הדרכה, לעומת זאת צילום סביבתו של לקוח מסוים היא דבר אידיאלי כשרוצים לצלם עדות של לקוח מרוצה. האם אתה מצלם חלל משרדי בסרט שלך? צלם דוגמה מהירה של החלל, ואז צפה בצילומים וערוך מהם החוצה, בעין בוחנת, את כל המרכיבים שעלולים להפריע.

5.     שמע חוות דעת שנייה.
זו הנקודה שבה כנות מן הסוג הישיר, בלי כחל וסרק, יכולה להביא תועלת רבה. בקש חוות דעת שנייה על סרט התדמיתשלך מאת עמיתים למקצוע, חברים, או מומחים מן התעשייה. הסתכל שוב על הסרט שיצרת בעין ביקורתית, תוך מאמץ להבין כיצד קהל היעד יקבל את הסרט, ואיך אופי הסרט ישפיע על המותג שאותו אתה מבקש לקדם. הומור למשל יכול להיות כלי מצוין לרתק אליך את הצופים, אבל אל תשכח שסרט התדמית שלך מייצג בראש ובראשונה את המותג שלמענו הוא נוצר – כך שהומור מוגזם או בלתי הולם עלול להיות דווקא לרועץ. אם אתה מתכוון לקצור צחוקים, עשה את זה בטוב טעם – מה שמצחיק אותך לא בהכרח ישעשע את קהל המטרה שלך. ואל תחשוש לשנות את הסרט גם אם הוא כבר כמעט הושלם, במידה שיש לך תחושה לא טובה בקשר לאופי שהסרט מתחיל לקבל.

6.     הפץ כמו שצריך את סרט התדמית שלך.
העלה אותו לאתרים כמו יוטיוב, ו או וימאו. ואז ספר על כך ללקוחות ולקוחות פוטנציאליים, באמצעות הרשתות החברתיות כמו טוויטר, פייסבוק והבלוג של החברה שלך. הדרך את אנשי המכירות שלך לשתף את הקישור לסרט התדמית עם לקוחות, ולכלול את הקישור בתכתובת האי מייל. החזקת ספריית סרטוני וידיאו באתר שלך תקל על לקוחות פוטנציאליים, המבקשים לראות תוכן רלוונטי. שמועות שעוברות מפה לאוזן יכולות לשמש תפקיד חשוב בשיתוף סרטוני הווידיאו שלך. ברגע שיצרת תוכן מרתק, לקוחות קיימים ופוטנציאליים ישמחו לשתף את סרט התדמיתשיצרת או את סרטוני וידיאו עם אחרים.  
כותרת אופטימלית לסרט התדמית שלך תשרת אותך ביעילות בבואך להפיץ אותו באתרים כדוגמת יוטיוב. הקפד לחבר כותרת באמצעות צירופי מילים שיעלו בקלות במנועי החיפוש ברשת. הקפד על כך שצירופי המילים הנפוצים ביותר יופיעו בתחילת הכותרת. קיים איזון עדין בין כותרות המנוסחות בצורה המושכת את עין הצופים ובין כותרות המנוסחות כך שיעלו במקומות גבוהים במנועי החיפוש, עשה כל מאמץ להשיג את שתי המטרות האלה.
חשוב איזה מידע העסק שלך מעוניין להעביר. תוכל בקלות רבה לתרגם עדויות של "לקוחות מרוצים" ולשלבם בסרטי תדמית שימחישו בפני הלקוחות הפוטנציאליים שלך את היתרונות הגלומים במוצר או בשירות שאתה מעניק. להכרת מוצרים מורכבים, סרטון וידיאו הסוקר את המוצרים במבט כללי ומהיר, יכול להיות דרך פשוטה ומעניינת לעזור ללקוחות הפוטנציאליים שלך להבין יותר את ההצעה שלך.

אודות המחבר

השארת תגובה