הסוד ליצירת סרט תדמית אפקטיבי

בעולם הדיגיטלי של היום כבר ברורה לכולנו חשיבותו של יצירת סרט תדמית.
כולם כבר יודעים שאם תמונה שווה אלף מילים, סרט תדמית המופק נכון שווה הרבה הרבה יותר מזה.
אז על מה באמת חשוב לשים לב כשיוצרים סרט תדמית?

1.      הגדרת מטרת הסרט
כשאנו מדברים על יצירת סרט תדמית, ברור לנו כי בסופו של דבר המטרה היא להציג את החברה ו/או את מוצריה באופן חיובי המדגיש את היתרונות שניתן להפיק מקשר עסקי עם החברה או מרכישת מוצריה.
ובכל זאת, על מנת להעביר את המסר, רצוי לבנות קונספט תואם לסרט. חשוב לנו מאוד להגדיר מה הערך המוסף שהחברה רוצה להשיג מסרט התדמית ולא פחות חשוב, היכן נרצה להפיץ או לשדר את הסרט.
2.      הגדרת קהל היעד
כמו בכל תכנית שיווקית, הגדרת קהל היעד בצורה מדויקת וספציפית חשובה מאוד. לחברות רבות יש מגוון קהלי יעד שונים ומגוונים, וביצירת סרט תדמית, הן שואפות "לתפוס" את כולם. על מנת לבנות תכנית שיווקית אפקטיבית, חשוב למקד את הקהל היעד ולהתאים את סרט התדמית למכנה המשותף הגבוה ביותר.
3.      לשמור על אורך סרט תדמית קצר
בין אם החלטתם להקרין את הסרט שלכם בכנס, באינטרנט או בעמדת מכירה, הזמן שהצופה יקדיש לסרט שלכם הוא קצר למדי. עולם ה New Media של היום מלא בתכנים שונים והצופה יכול בקלות להמשיך הלאה. סרט תדמית מוצלח יצליח להעביר את המסר בזמן שלא יעלה על 3 דקות.
4.      לשמור על עניין
כפי שכבר ציינו, הצופה יכול בקלות להמשיך הלאה, ולכן חשוב שיהיה לו עניין להישאר ולצפות בסרט תדמית. חשוב לבדוק לעומק מה מעניין את קהל היעד שלנו ולכוון את הסרטון לשם.
העניין בסרט תדמית נוצר ע"י סיפור הבנוי נכון, מסר שמועבר בצורה התואמת את רוח החברה/ המוצר (מצחיק, עצוב, מזדהה..), בחירת קונספט ו"לוק" תואמים (צילום מקצועי, צילום ביתי, אנימציה דו או תלת ממדית וכד') ובהתאם לכך עריכה בקצב מעניין המשלבת גרפיקה ומוסיקה להעברת את המסר השיווקי.
5.      כתיבת תסריט
התסריט מחבר את כל חומרי הרקע והרעיונות לרצף אחיד ורפרזנטטיבי. על התסריט להציג את הרעיון, את החזון או את המטרה השיווקית של סרט התדמית ולפנות לקהל היעד שאותו הגדרנו מראש. זהו המקום להניח הכל על הנייר,  ולראות שהכל עובד יחד לפני שיוצאים לצילומים או לעבודת אנימציה. התסריט הולך להיות כלי העבודה הראשי עליו מתבססת כל ההפקה, ולכן חשוב לפתור כל "בעיה" שצצה כבר בשלב זה.
זהו, עכשיו שעשינו את כל עבודת ההכנה, נותר רק לצאת ולבצע…

צפו עכשיו הסרטי תדמית שהפקנו

אודות המחבר

השארת תגובה