כיצד מפיקים סרט תדמית?


הפקת סרטי תדמית מיועדת למטרה מוגדרת והיא חשיפת החברה, המוצר או השירות באופן המיטבי. אם כי סרטי תדמית הם קצרים יחסית , בין 40 שניות ל-2.5 דקות בהתאם לסוג המסר שאנו רוצים להעביר, יש צורך בעבודת הפקה מקצועית הכוללת את התחקיר, בניית התסריט והקונספט, ימי הצילום ו/או האנימציה ואת העריכה הסופית.


השלבים בהפקת סרטי תדמית

הפקת סרטי תדמית כוללת כמה שלבים חשובים, שמטרתם להעביר את המסר השיווקי שהוגדר ולהביא לתוצאה הטובה ביותר.
·        חומר רקע ובניית תסריט – הפקת סרטי תדמית מבוצעת בהתאם למטרת הסרט שהוגדרה מראש. לצורך כך יש לבצע מחקר מעמיק על החברה ו/או מוצריה, לבנות קונספט, לתאם ציפיות עם הלקוח ועל בסיס כל זה לכתוב תסריט תואם שיהווה מרכז להמשך ההפקה.
·        ימי צילום– ימי צילום לרוב הם ימים עמוסים אשר דורשים תכנון קפדני ועמידה בזמנים. חשוב להדגיש כי כשאנו חושבים כיצד להביא את הצילומים לידי ביטוי באופן מיטבי, יש חשיבות רבה לבחירת מיקום הצילומים, השחקנים ולאיכות ויזואלית התואמת את הקונספט: צילום איכותי, זוויות צילום מעניינות, תאורה מחמיאה וכד'.
·       עריכה – התהליך מתחיל במיון ובחירה מתוך סך החומרים שנאספו, לאחר מכן העורך מצרף את כל החומרים הנבחרים לסיפור ויזואלי מעניין שמעביר את המסר הרצוי בצורה הטובה ביותר.  
·         גרפיקה, אנימציה ותלת מימד– לרוב נבחר לשלב גרפיקה ואנימציה להעברת מסרים שיווקיים. במקרים מסוימים אף נבחר להעביר את כל הנתונים והוויזואליה בצורה של אנימציה. גם כאן חשיבות רבה לעיצוב התמונה, צבעים נבחרים, עיצוב התאורה ועריכה בהתאם לקונספט הנבחר.   
·         סאונד וקריינות – חשוב להתאים קריינות ו/או כתוביות חומר המצולם. על הקריינות להיות ברורה ועניינית בקול ובטונציה התואמים את הקונספט והמסר. על הסאונד לתמוך בחוויית הצפייה ולכן יש לבחור את הווליום ואת השילוב הנכונים של קולות הרקע ו/או של המוזיקה בהתאם.  
התוצאה- סרטי תדמית איכותיים ומקצועיים.

לחצו לפרטים נוספים על תהליך ההפקה.

אודות המחבר

השארת תגובה