סרטון אנימציה לעסק

הפקת סרטי אנימציה לחברות - עין השופט הפקות

סרטון אנימציה לעסק, ובמיוחד סרטון אנימציה שנראה מקצועי ומושקע בתחומו, משמש ככלי שיווקי ותדמיתי מעולה להציגת החברה או המוצר שלך למשקיעים וללקוחות פוטנציאלים. 

הטכנולוגיות המתקדמות של היום, מאפשרות לנו לייצר אנימציות מקצועיות בעלות מראה טכנולוגי ומתקדם בזמנים ועלויות נמוכות בהרבה מבעבר. עד השנים האחרונות, הפקת סרטי אנימציה דרשה משאבי מחשוב ותקציבים גבוהים שהיו בהישג ידם רק של חברות גדולות ותאגידים בינלאומיים. בכדי להפיק אנימציה ברמה גבוהה, נדרשו מחשבים עוצמתיים ויקרים עם חומרה ייעודית. 

בעשר השנים האחרונות חלו כמה קפיצות מדרגה בתחום המחשבים – כרטיסי המסך לתחום משחקי המחשב נהיו כה חזקים שהם מסוגלים להתמודד גם עם יצירת הדמיות מורכבות, כמו גם המעבדים שנהיו מהירים באופן משמעותי. כיום עם מחשבי האנימציה הזמינים לרוב חברות ההפקה, ניתן לייצר הדמיות מרשימות וסרטוני אנימציה איכותיים בתקציבים שפויים הרבה יותר מאי פעם.   

בין אם המטרה שלך היא להגדיל את כמות הלידים והמכירות או לגייס משקיעים, סרטי התדמית שלנו (כמו גם סרטי מוצר) יעזרו לך למצב את המותג ולהגדיל את העסק שלך. 

זה הזמן לעצב משאב שיווקי יקר שבו תוכלו להתגאות ולהגדיל את כמות ההמרות.

סרטון אנימציה לעסק – למה ואיך כדאי להפיק?

ברחבי העולם וגם בישראל ניכר המעבר לסרטוני אנימציה מקוריים ויצירתיים הן אצל מותגים גדולים וחברות בין-לאומיות והן אצל חברות קטנות יותר מכל התחומים. חברות רבות העומדות להפיק סרט תדמית שוקלות האם להפיק סרטון תדמית מצולם, או לבחור בסרטון תדמית באנימציה. כמו בכל דבר, יש לשקול את היתרונות והחסרונות לכל אחד מסוגי הסרטים. 

בשלב פיתוח הקונספט והתסריט אנו יושבים ביחד עם הלקוח ובוחנים את כל האפשרויות. ישנם הרבה גורמים המשפיעים על הבחירה אם להפיק סרט מצולם או באנימציה – קודם כל התסריט ואופי הסרט הם המכריעים ביותר בבחירת שיטת ההפקה. גם ללוחות זמנים והתקציבים העומדים לרשות הלקוח ישנו משקל בבחירת סוג הסרט. 

להפקת סרטוני אנימציה ישנם מספר יתרונות בולטים על פני סרט תדמית "סטנדרטי" מצולם:

  1. בזמן שסרטון תדמית מצולם עשוי להיראות דומה לסרטים אחרים מסוגו, בסרטון אנימציה קל מאוד ליצור בידול ואופי ייחודי לסרטון.
  2. כל סרטון אנימציה לעסק יוצר עבור הקהל משהו חדש לחלוטין – דמויות, מוזיקה, צבעים ואופי שונה מכל סרטון אחר.
  3. כל אלו מייצרים עבור הלקוח מיתוג שהצופה זוכר ומתחבר אליו בקלות. בעידן הרשתות החברתיות ישנה משמעות עצומה להשגת תפוצה רחבה ככל הניתן לתוכן שלכם. ככל שהסרט יהיה מוצלח יותר – כך יש לו סיכוי לקבל שיתופים רבים יותר – ולהגיע לצופים רבים יותר במרחבי הרשת.
  4. סרטון אנימציה מייצר עבור הצופים רגע של בריחה מהמציאות, בדרך כלל עם קצת צחוק והנאה.
  5. בסרטון אנימציה לעסק אפשר בקלות להקצין סיטואציות ולהפוך אותן למצחיקות יותר, משוגעות יותר, ומפתיעות יותר.
  6. באמצעות תסריט חכם, דמויות מקוריות ומוזיקה קליטה, יכול סרטון כזה להפוך לוויראלי ולקבל תפוצה רחבה בהרבה מאשר סרטי תדמית רגילים.
  7. סיבה נוספת לשימוש נכון בסרט אנימציה היא הפקת סרט במספר רב של שפות להפצה במדינות שונות. בסרט רגיל התאמה לשפה אחרת משפת המקור דורשת דיבוב של השחקנים או שימוש בתרגום בגוף הסרט. שתי השיטות פוגעות בחוויה של הצופה, וביכולת שלו להתרכז במסרים אותם אנו שואפים להעביר.
    בסרט המבוסס על אנימציה – ניתן להקליט דיבוב אמין במספר בלתי מוגבל של שפות, וכל זאת מבלי לפגוע באמינות הסרט או הדמויות שבו.

סרטוני אנימציה לעסקים בתלת-מימד

סרטוני אנימציה בתלת-מימד הוא אחד התחומים המובילים קדימה את הנושא של סרטוני אנימציה לעסקים.

סרטי אנימציה תלת ממדיים משדרים עוצמה, יוקרה ומותירים רושם עמוק אצל הצופים. זאת בגלל האפקטים הוויזואליים המרשימים שניתן כיום לשלב בסרטים שכאלו.
דברים שפעם היו שמורים רק להפקות בתקציבי ענק, יכולים כיום להיכלל בסרטי תדמית מן השורה, וזאת תודות לעליה ביכולתן של תוכנות התלת מימד וכח המחשוב הזמין לחברות ההפקה.

סרטון אנימציה – יכול להתעדכן יחד עם המוצר והחברה

יתרון נוסף בהפקה של סרט אנימציה הוא הגמישות הרבה לשינויים בעתיד. בהפקת סרט רגיל עם שחקנים בשר ודם – כל שינוי עתידי בתוכן עלול לגרור צילומי השלמה יקרים באותם מקומות בכדי ליצור רצף משכנע. בסרט אנימציה השינויים קלים בהרבה – על חברת ההפקה לשמור את הפרויקט בגיבוי לטווח ארוך, וכך כל שינוי עתידי יכול להתבצע בקלות ובמהירות גדולה בהרבה. עובדה זו מאפשרת לבצע תיקונים ושינויים בסרט שנים קדימה, מבלי לגרור עלויות גבוהות.

ישנם גם נושאים שפשוט אינם מתאימים להצגה באמצעות סרטון תדמית מצולם. 

אנימציות לתחום בריאות וגוף האדם

קחו כדוגמא את תחום הרפואה. בסרטים אלו נדרש לעתים קרובות להמחיש לצופה תהליכים המתרחשים בתוך הגוף. אלו כמובן מקומות שאליהם לא ניתן להחדיר מצלמות. האנימציה מאפשרת לנו ליצור הדמיות ריאליסטיות של איברים שונים,ועלי ידי כך להסביר באופן מעולה דברים שבכל צורה אחרת היו פשוט בלתי אפשריים. 

 

סרטוני אנימציה לפיתוחים טכנולוגיים

נושא נוסף שפעמים רבות נעזר בסרטון אנימציה הינו פיתוחים טכנולוגיים. ישנם פיתוחים טכנולוגיים אשר אינם קיימים עדיין במציאות ויש צורך להציגם למשקיעים פוטנציאלים. לעתים נדרש גיוס משקיעים על מנת להתחיל פיתוח של אב-טיפוס ראשוני למוצר כלשהו. 

כיצד נסביר לאותם משקיעים מהו אותו מוצר שכרגע קיים אך ורק כרעיון בראשו של הממציא? סרט אנימציה הוא הפתרון האולטימטיבי למצב שכזה. מוצר שנמצא בשלבי פיתוח יכול לקבל חיים על המסך בהדמיות מציאותיות ולתת למשקיעים ביטוח.

הפקת סרטוני אנימציה מהווה גם אופציה מועדפת להפקת סרטי הדרכה בנושאים שונים: בטיחותטכנולוגיהאפליקציות למובייל ועוד.

סרטי אנימציה לתחום הביטחון

שוק נוסף העושה שימוש נרחב בסרטוני אנימציה הוא השוק הביטחוניתחום זה מציג אתגרים של ממש בכל הנוגע להצגת תכנים. לעתים קרובות לא ניתן לצלם במקומות רבים הקשורים לתחום הצבא והביטחון. המחשה של שיגור טיל או מערכת חימוש במטוס קרב בטיסה מבצעית הינם אירועים מורכבים ביותר לתיעוד. ברוב המקרים הם יהיו סגורים לצוותי הפקה וצילום עקב מגבלות סיווג ובטיחות. לכן סרטים שכאלו לא יהיה ניתן לבצע בשום צורה מלבד אנימציה. 

אנימציות רבות שהפקנו בעין השופט הפקות שימשו יחידות צבא וחברות ביטחוניות להציג מערכות נשק שליטה ובקרה בפני דרגים בכירים של מקבלי החלטות בישראל ובעולם.   

לכל סוג של סרטי תדמית ישנם את היתרונות והחסרונות שלו. וכמו תמיד, בבסיס כל הפקה מוצלחת עומדת הבחירה הנכונה בסוג הסרט המתאים עבור קהל היעד והמטרות אותן בא הסרט להשיג. לצוותי האנימציה שלנו בעין השופט הפקות ניסיון מוכח במאות הפקות של סרטי אנימציה לעסקים מכל הסוגים ללקוחות רבים. נשמח לשתף פעולה בהפקת סרט האנימציה הבא לעסק שלכם.